{1}
##LOC[OK]##
{1}
##LOC[OK]## ##LOC[Cancel]##
{1}
##LOC[OK]## ##LOC[Cancel]##
over onsvacatureskalendercontactNlFrEn
WinkelsProductenProducentenPolitiekMeewerkenJongerenVorming
1 2 3
Home Rubrieken Producenten Geografisch overzicht
Gebruikersnaam

Wachtwoord Vergeten?

 Wie oordeelt?
 Partnercriteria
 Reisblogs
 Geografisch overzicht
 Afrikafocus
 Fair trade ?
 Partnerfonds
Partner info systeem
Latijns-Amerika Chili agromercedes  
Oxfam-Wereldwinkels loodste Agromercedes de fairtrademarkt binnen.

Bekijk grotere kaart
Producten v/d partner:
  • Appelsap 1 l
  • Appelsap 20 cl
Agromercedes - appelboeren
Partner sinds 2009
Rechtstreekse aankoop van appelsapconcentraat
Regio Centraal Chili

Een tiental boeren in de gemeente Río Claro (Centraal-Chili) verbouwde tot 1997 traditionele gewassen zoals maïs, bonen, tomaten en granen. Omdat deze oogsten veel te weinig opbrachten, schakelden de boeren over op de teelt van appelen voor de export.
De nieuwbakken fruitboeren werden de eerste jaren flink geholpen door de overheid. Met een paar grote leningen konden ze een appelgaard van ongeveer 50 hectare aanleggen en uitbouwen.

De boeren hebben het echter niet gemakkelijk, ondermeer omdat ze in 2004 veel geld verloren aan een malafide, inmiddels failliete opkoper. De grootste uitdaging voor Agromercedes is voldoende afzetmarkt te vinden. Daar wil Oxfam-Wereldwinkels aan meehelpen. Door sapconcentraat aan te kopen, gemaakt van de afgevallen appelen (150 ton in 2008!). Deze appelen zijn economisch zo goed als waardeloos. Tenzij je er sapconcentraat van maakt. Het concentraat verkopen de boeren aan Oxfam-Wereldwinkels. We betalen hen een mooie prijs. Driemaal zoveel als de lokale markt, zodat het ‘afval’ toch economisch rendabel wordt.

En we doen er nog een fairtradepremie bovenop, waarmee de boeren van Agromercedes een project hebben opgestart om op ecologische wijze aan insectenbestrijding te doen. Het belangrijkste is evenwel dat Oxfam-Wereldwinkels de boeren het fairtradecircuit heeft binnengeloodst. Daardoor hebben ze een nieuwe dynamiek gevonden en zien ze de toekomst weer helemaal zitten.

Update: 24 augustus 2009
SitemapPrivacyDisclaimerContactSite by Oxfam-Wereldwinkels