Partner sinds 2005
Rechtstreekse aankoop van lookpasta
Regio Chiloé
Punta Chilen is een piepklein kustplaatsje op Chiloé, het grootste eiland van Chili. Er bestaan verschillende coöperaties. Een ervan is de Cooperativa de Trabajo Punta Chilén (kortweg: Chilencoop). Ze bestaat sinds 1996 voor de productie en de vermarkting van look. De coöperatie telt 16 leden, allemaal achtergestelde producenten, evenveel mannen als vrouwen.
De verkoop van de look aan een goede prijs is niet gemakkelijk. Met de hulp van Agrochiloé, dat de belangen van de kleine producentenorganisaties op Chiloé behartigt, is Chilencoop er toch in geslaagd klanten te werven in de hoofdstad Santiago en in het buitenland.
Doordat de lookproductie bescheiden is, betekent de aankoop door Oxfam-Wereldwinkels reeds een duidelijke impact. Chilencoop verschaft met de meerinkomsten van eerlijke handel haar leden een beter inkomen. Dankzij de samenwerking met Oxfam-Wereldwinkels is Chilencoop als coöperatie sterker geworden en kan ze de sociale en economische ontwikkeling in haar gemeenschap verder stimuleren.
Update: 26 mei 2008