{1}
##LOC[OK]##
{1}
##LOC[OK]## ##LOC[Cancel]##
{1}
##LOC[OK]## ##LOC[Cancel]##
over onsvacatureskalendercontactNlFrEn
WinkelsProductenProducentenPolitiekMeewerkenJongerenVorming
1 2 3
Home Rubrieken Producenten Geografisch overzicht
Gebruikersnaam

Wachtwoord Vergeten?

 Wie oordeelt?
 Partnercriteria
 Reisblogs
 Geografisch overzicht
 Afrikafocus
 Fair trade ?
 Partnerfonds
Partner info systeem
Latijns-Amerika Haïti recocarno  
“Wij hebben slechts 1,25 ha koffie, maar de koffie-inkomsten zijn zeer belangrijk voor de reserves van onze familie. De coöperatie Cacgava biedt ons heel wat voordelen: gegarandeerde aankoop, plantjes, informatie, ondersteuning door technici. We krijgen een voorschot, dit jaar 25 gourdes per marmite (40 gourdes = 1 dollar). Een marmite betekent ‘emmertje’, het komt overeen met één pond groene bonen. Na afsluiting van het financieel jaar beslissen we hoeveel er nog als tweede betaling, als ‘ristourne’, wordt gegeven. In totaal verdienen we rond de 50 gourdes.“ Rose Mélanie Linda en Jacques Fleurimond, producenten Recocarno - 2009

Bekijk grotere kaart
Producten v/d partner:
  • Mokkakoffie
  • Espressokoffiebonen
  • Koffiepads regular
  • BIO Decafkoffiepads
  • Espressokoffiebonen
  • Espressokoffie gemalen
Recocarno - naambord
Partner sinds 1997
Aankoop van koffie via TWIN - Engelse fairtradeorganisatie
http://www.recocarno.com
Regio Noorden van Haïti, centraal bureau in Cap Haïtien

Recocarno is een netwerk van acht koffiecoöperaties in het noorden van het arme Haïti. Elke coöperatie heeft zijn eigen geschiedenis, zijn eigen werking en beheersorgaan, zijn eigen afzonderlijke juridische entiteit. Het gaat in totaal om zo’n 6500 leden waarvan 43% vrouwen. De organisatie telt ook 16 werknemers in het centraal bureau in Cap Haïtien.

De leden van Recocarno zijn zeer kleinschalige boeren. Gemiddeld beschikken ze over 0,25 ha koffieplantages, met een minimum van 0,1 ha en maximum 3 ha.

Naast koffie telen de meeste boeren nog rijst, yuca, bonen en fruit. De koffie wordt geteeld op 600 à 1000 meter hoogte. Klimaatwijzigingen hebben er voor gezorgd dat de verschillen tussen droge en vochtige periodes kleiner geworden zijn, waardoor de oogst de laatste 2 jaar is gedaald.

Oxfam Great Britain stond mee aan de wieg van Recocarno. Momenteel wordt de organisatie nog ondersteund door NGO's zoals Oxfam Solidariteit, Oxfam Great Britain, Novib... Bij deze ondersteuning gaat veel aandacht naar diversificatie, gender en de bestrijding van AIDS.

De volledige export van Recocarno gaat naar het fairtradecircuit. "Zonder fair trade zouden we de boeken mogen dichtdoen" dixit Jean Luc Bonheur - coördinator van Recocarno. Belangrijkst voor Recocarno is de fairtrademinimumprijs van 1,25 dollar en de fairtradepremie.

De fairtradepremie wordt over de 8 coöperaties verdeeld, overeenkomstig het volume. Met de premie worden projecten gerealiseerd zoals de bouw van bruggen, scholen, een overdekte markt, vorming, reparatie van de kerk... Maar ook voor Oxfam-Wereldwinkels is het een belangrijke partner. De Haitiaanse koffie die zij leveren heeft zeer typische kenmerken die in bepaalde melanges de nodige meerwaarde geven (bv in onze mokka!).

Update tekst: 27 april 2011
Lees Meer
  • Aardbeving in Haïti: nieuws van Oxfampartners
  • "Zonder fair trade mogen we de boeken dichtdoen" - oktober 2009
SitemapPrivacyDisclaimerContactSite by Oxfam-Wereldwinkels